کد خبر : 231
چاپ
462
10:55:34
1397/2/18
تشخیص درد مزمن با آزمایش خون

 

محققان استرالیایی آزمایش خونی ابداع کرده‌اند که قابلیت شناسایی دردهای مزمن را دارد

 برای نخستین بار در جهان یک آزمایش خون می‌تواند دردهای مزمن را تشخیص دهد. گروهی از محققان استرالیایی این روش را ابداع کرده‌اند. این آزمایش می‌تواند تغییر رنگ سلول‌های ایمنی به دلیل درد مزمن را شناسایی کند. در نتیجه پزشکان راهی جدید برای تشخیص شدت درد در بیمارانی خواهند داشت که قادر به بیان آن نیستند.

مارک ‌هاچینسون رهبر این تحقیقات می‌گوید: «این روش پنجره تازه‌ای به درد بیمار باز می‌کند. ما ابزاری جدید ساخته‌ایم که نه تنها قابلیت شناسایی بهتر دارد بلکه در تجویز دارو بهتر به ما کمک می‌کند».

محققان طی پژوهشی متوجه شدند هنگامیکه فرد دردی مزمن را تجربه می‌کند، تغییرات مولکولی قابل شناسایی در سلول‌های ایمنی او به وجود می‌آیند. آنها با استفاده از روش «hyperspectral imaging analysis» نشانگرهای درد را به طور لحظه‌ای شناسایی کردند. به عبارت دیگر پزشکان توانستند میزان نوسان یا حساسیت درد بیمار را تعیین و سریعا دوز داروی مسکن را منطبق بر آن تجویز کنند.

همچنین این تحقیق نشان می‌دهد سلول‌های ایمنی نقشی مهم در احساس درد مزمن دارند. این بدان معناست که محققان به جای تمرکز روی تولید مسکن‌هایی که سیستم عصبی را هدف بگیرند، می‌توانند روی خاموش کردن عکس العمل درد در این سلول‌ها تمرکز کنند.

ساری اخبار ساری خبر ساری اخبار مازندران خبر مازندران درباره ساری ساری ساری نیوز درباره ساری
نظرات 0
ایمیل :
نام :
اخبار کوتاه
  • اخبار کوتاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین